Leczenie zębów mlecznych

Opieka stomatologiczna nad dziećmi powinna rozpoczynać się jak najwcześniej. Działania profilaktyczne rozpoczyna się już w wieku przedszkolnym. U małych pacjentów ważne jest także wczesne wykrywanie i leczenie zmian próchnicowych. Zęby mleczne mają duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju szczęk i kości twarzy, dlatego tak ważne jest utrzymanie ich w jamie ustnej do czasu fizjologicznej wymiany na zęby stałe. Przedwczesna utrata zębów mlecznych może powodować późniejsze wady zgryzu w uzębieniu stałym ( np. stłoczenia zębów, nieprawidłowe relacje zębów górnych i dolnych) a także np. zaburzenia w nauce mowy (przedwczesna utrata zębów przednich).

więcej

HIGIENA JAMY USTNEJ I ZABIEGI PROFILAKTYCZNE…

...W ZAPOBIEGANIU CHOROBOM PRZYZĘBIA

Choroby przyzębia są bardzo częstym schorzeniem wśród pacjentów. Pierwszym ich objawem są krwawiące i obrzęknięte dziąsła (stan zapalny samego dziąsła) natomiast w bardziej zaawansowanym stanie dochodzią może do znacznego rozchwiania, przemieszania się zębów a nawet ich utraty (stan zapalny całego przyzębia). Aby prowadzić skuteczną profilaktykę a także leczenie, jeśli proces zapalny już się zaczą, niezbędne jest zaangażowanie samego pacjenta. Bez utrzymywania odpowiedniej higieny jamy ustnej nawet zabiegi profesjonalne przeprowadzane w gabinecie nie odniosą oczekiwanego rezultatu.

więcej

SYSTEM MINI-IMPLANTÓW MDI STABILIZUJE PROTEZY RUCHOME

System mini-implantów MDI zapewnia większą niż dotychczas stabilizację protez ruchomych.

System mini-implantów zębowych MDI SENDAX firmy IMTEC został stworzony w celu zapewnienia większej niż dotychczas stabilizacji protezy tym pacjentom, którzy nie mogą skorzystać z konwencjonalnego leczenia implantologicznego, nie mają wystarczającej ilości kości, aby można im było wszczepić implanty o tradycyjnych wymiarach.

więcej

OZONOTERAPIA

W Polsce mamy prawdziwą epidemię próchnicy i chorób przyzębia, a stan uzębienia Polaków jest porównywalny z dramatyczną sytuację w krajach trzeciego świata.

Potwierdziły to badania światowej Organizacji Zdrowia WHO przeprowadzone w latach 1987 -1994 w ponad 20 krajach. Polska znalazła się wśród 15 państw o najwyższym wskażniku zachorowalności na próchnicą. Są to między innymi takie kraje jak Chile, Salwador, Honduras, Nikaragua czy Peru. W Europie poza Polską do tej grupy zakwalifikowano Łotwę i dawną Jugosławię. W Polsce wg MZiOS zaawansowaną próchnicę ma ponad 60 % dzieci już w 12 roku życia i 92% dorosłych poniżej 45 roku życia.

więcej

LECZENIE STOMATOLOGICZNE - BEZ LĘKU I STRESU

W naszym społeczeństwie istnieje nadal duża grupa ludzi, która boi się wizyt w gabinetach stomatologicznych. Często strach jest nieświadomie przekazywany przez rodziców dzieciom. Wystarczy, że dziecko w wieku kilku lat słyszy w domu: "znowu muszą iść do dentysty, a tak bardzo się boją", a jest to kodowanie w pamięci i ujawnia się przy wizycie. Najczęstszym błdem jest pierwsza wizyta dziecka u lekarza dopiero wtedy, gdy cierpi z powodu bólu zęba albo ma rozwinięte próchnicę. Nie ma wtedy czasu na nawiązywanie więzi lekarz - pacjent.

więcej

JAK TO JEST U DENTYSTY

Jaka jest sylwetka dobrego dentysty?

Danuta Sorochan–Olszak*: Dobry dentysta jest skrupulatną i dokładną osobą, która nieustannie się dokształca. Bardzo ważny jest dobry kontakt z pacjentem. Do każdego trzeba podchodzić indywidualnie, z dużą gracją i cierpliwością. Musi umieć też nie ugrząźć w masie biurokracji.

więcej