SYSTEM MINI-IMPLANTÓW MDI STABILIZUJE PROTEZY RUCHOME

System mini-implantów MDI zapewnia większą niż dotychczas stabilizację protez ruchomych.

System mini-implantów zębowych MDI SENDAX firmy IMTEC został stworzony w celu zapewnienia większej niż dotychczas stabilizacji protezy tym pacjentom, którzy nie mogą skorzystać z konwencjonalnego leczenia implantologicznego, nie mają wystarczającej ilości kości, aby można im było wszczepić implanty o tradycyjnych wymiarach.

System składa się z miniaturowych implantów tytanowych, które pełnią rolę korzenia zęba i osadzeń implantów, które łączą się z płytą protezy. Główka implantu jest w kształcie kulki natomiast w protezie zamontowane są gumowe wczepy (O-ring). W trakcie mocowania protezy element panewki zatrzaskuje się na główce i utrzymuje protezę z pewną siłą. Po osadzeniu proteza delikatnie spoczywa na tkance dziąsłowej.

Wszczepianie mini-implantów jest procesem łatwym i szybkim, przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym. Jest to procedura jednoetapowa, która wykazuje minimalną inwazyjność chirurgiczną, bez użycia szwów. Proteza jest osadzana zaraz po zabiegu i w tym samym dniu można spożywać posiłki.